Industrinis interjeras

Nors dar visai neseniai industrinis interjeras asocijavosi su loftais, šiandien jis mėgiamas ir erdviuose butuose, taip pat ir modernių namų savininkų. Originalius ir drąsius sprendimus įkūnijantis industrinis dizainas suteikia neribotas kūrybiškumo galimybes.

Spalvos, formos ir kiti ypatumai

Industrinio stiliaus koloritas iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti niūrus – dominuoja juoda, pilka spalvos, tačiau jas pagyvina ir originalumo suteikia gausiai naudojami metalo akcentai. Šis stilius estetiškas ir drauge skoningai apjungiantis nelygias, grubias tekstūras. Industriniam stiliui būdingas erdvumas, originalūs daiktai, metalo detalės ir net surūdiję paviršiai, metaliniai tinklai, laiptai, metalo ar betono kolonos. Jei kitame interjero stiliuje sienoje matomas masyvus varžtas bus didžiulis kliuvinys, tai industriniame jis taps unikaliu interjero akcentu. Nuotraukose matyti, kaip puikiai dizaineriai į darnią visumą apjungia skirtingas medžiagas: medieną, plieną, betoną, akmenį, stiklą. Jei domina mūsų idėjos, jų įgyvendinimas, paslaugos ir jų kaina, susisiekite.

industrinis interjeras
industrinis interjeras vonioje
industrinis interjeras su židiniu
industrinis interjeras su baro kėdėmis
industrinis interjeras vonios kambaryje
industrinis interjeras su veidroždiu
industrinis interjeras virtuvėje
industrinis interjeras koridoriuje

Interjero subtilybės

Industrinis interjeras - ką reikia žinoti?

Ne viskas, kas netobula, yra blogai

Preciziškai suplanuotame interjere iš sienos kyšantis varžtas, senų plytų intarpas bus tikras netobulumo pavyzdys, o industriniame dizaine tokie netobulumai yra ne tik sveikintini, tačiau ir trokštami. Šis stilius yra tobulas savaip – per unikalius senųjų sienų fragmentus, betonines grindis, paprastas lubų sijas, metalinius vamzdžius ir kitus netobulus elementus, kurių iki smulkmenų apgalvotuose ir nugludintuose interjeruose tikrai nepamatytumėte. 

Tik patvarios medžiagos!

Industriniame stiliuje nesunku įžvelgti tikrą medžiagų mixą – čia medis pinasi su metalu, betonas su stiklu, mūrinė plytų siena metalo šaltumu ir medžio skleidžiama šiluma... Tokia medžiagų įvairovė iškart krinta į akis ir leidžia nesunkiai identifikuoti modernumu spinduliuojantį subtiliai minimalistinį industrinį interjerą. Tačiau pabrėžtina tai, jog čia nerasite nekokybiškų, trumpo naudojimo medžiagų – visos pasirenkamos tik patvarios ir galinčios garantuoti ilgą sėkmingos eksploatacijos laikotarpį.

Nepriekaištinga pusiausvyra

Dėl itin skirtingų medžiagų derinimo ne tik sukuriami stulbinantys kontrastai, tačiau drauge ir įstabi pusiausvyra. Labai dažnai tai atsispindi derinat metalą su medžiu, kai natūralios medienos šiluma ir jaukumas tampa tobula atsvara metalo lygumui, nepriekaištingam glotnumui ir, žinoma, šaltumui.

Kokia pagrindinė apšvietimo funkcija?

Industriniame interjere galima pagrįstai suabejoti, ar esminė šviestuvų funkcija yra būti šviesos šaltiniu ir apšviesti patalpą. Nes šio stiliaus interjere kone visada šviestuvas tampa viena iš pagrindinių interjero detalių, o neretai ir kertiniu elementu. Labai dažnai dominuoja metaliniai pakabinami šviestuvai, o jei masyvesni, tai tobulai suderina metalo patvarumą su stiklo trapumu – dar vienas įspūdinga industriniam stiliui būdinga priešprieša.

Neįmanoma nepastebėti kontrastų gausos

Jau kelis kontrastus paminėjome – industriniame stiliuje populiaru medį derinti su metalu, tačiau taip pat labai dažnai galima pamatyti tokius sprendimus, kuriuose dominuoja betono ir natūralios odos tandemas, plytų sienos ir preciziškai dažytos plokštumos, taip pat paviršių glotnumas, lygumas ir kontrastuojantis žavingas šiurkštumas ir pan.

Koloritas

Paprastai industriniame stiliuje vyrauja tamsesnis koloritas – tamsiai pilka, juoda spalvos, tačiau įgyvendinti projektai rodo, jog labai stilingai atrodo ir šviesiai pilkas, rudos spalvos nemažai turintis ar net baltas su tamsesniais intarpais interjeras.

Industrinis stilius – kontrastų gausa, tobula jų dermė ir medžiagų įvairovė, kurias dizaineriai nepriekaištingai derina tarpusavyje, sukurdami įstabius derinius bei garantuodami pusiausvyrą.