Kutų populiarumas prasidėjo dar anksčiau nei Elvio Preslio era 7-ąjį dešimtmetį. Iš pradžių kutai buvo naudojami kaip vienas iš būdų, neleidžiančių audinio kraštams nuirti, o dabar tai – neatsiejama rokenrolo dalis. Šiandien šis dekoro elementas turi užsitarnavęs pakankamai tvirtą poziciją mados pasaulyje. Ryškiausi aprangos dizaineriai – Gucci, Tom Ford ar Chanel – naudoja kutus rūbų, batų, rankinių ir aksesuarų dekore.
Šiek tiek modernizuojant pačią koncepciją, šį dekoro elementą nesunkiai galime susieti su Art Deco epocha, kadangi šiuolaikiniam žmogui atsiranda vis didesnis poreikis naudoti tokias prabangias medžiagas kaip aksomas ir marmuras. Tiesa, itin prabangius kutus galite išgauti naudojant ir šilkinius siūlus.
Šį sezoną kutus galima tikėtis rasti visur – nuo pagalvėlių kraštų dekoravimo iki šviestuvų gamybos, netgi baldų gobeleno dekore, jau nebekalbant apie siūlų ar odos kutų ryšulėlius, tarnaujančius, kaip raktų pakabukai ar rankinių aksesuarai. Kutų ryšulėlis – neatsiejama užuolaidų dekoro dalis jau daugybę amžių. Maža to, kutų ryšulėlis daugelyje kultūrų yra laikomas apsauga nuo piktųjų dvasių. Baldams kutai suteikia ne tik tektūros bei gylio, bet ir gyvumo, sukuria judesio pojūtį dekoruojamai erdvei. Kutai gali būti daromi ne tik iš siūlų ir odos, o kutų motyvai gali būti sukuriami tokiais neįprastais būdais, kaip šviestuvas, pagamintas iš itin smulkių spalvoto stiklo siūlelių, ar veidrodis, dekoruotas smulkiomis, natūralų kutų kritimą imituojančiomis grandinėmis.