„Salone del Mobile“ parodos apžvalga: naujam gyvenimui prikelta Art Deco dvasia

„Salone del Mobile“ paroda skirta ne tik prisistatyti garsiausiems baldų ir interjero gamintojams. Čia taip pat padiktuojamos ateinančių metų tendencijos interjero dizaino pasaulyje.

Šiemet labai ryškių tendencijų neišvydome, viskas labiau priminė išlaikytą ir subrendusį dizainą, kuris krypsta į saugios klasikos pusę. Baldai ir interjeriniai sprendimai labiau atspindėjo jausmą, kuriuo bandoma šiek tiek sustoti ir atsikvėpti nuo itin greito gyvenimo tempo, daugiau dėmesio skirtiant kokybei.

Naujausios tendencijos šiais metais yra smulkmenos, detalės – naujas atspalvis ar puošybos elementas. Beveik savaitę trunkanti paroda įtraukia, tačiau norint įsigilinti į visus naujus sprendinius, laiko tikrai nepakanka. Tai miestas mieste. Paroda apima ne tik ekspozicijų centrą, bet keliasi ir į patį miestą, kur vyksta daugybė renginių.

„Salone del Mobile“ parodos apžvalga: naujam gyvenimui prikelta Art Deco dvasia

Daugelis įkvėpimo ieško dizaino aukso amžiuje – 1930-1960 m. Į madą pamažu grįžta aštuoniasdešimtieji, taip pat medis ir marmuras, o didžiausias dėmesys skiriamas jaukumui ir rankų darbui. Šio laikmečio stilistikos arkliukas – paprastos linijos, aiškios formos, geomteriniai raštai. Baldai – paprasti, be nereikalingų elementų. Aptakios linijos derinamos su natūraliomis ir geometrinėmis formomis. 

Atsižvelgiant į šios tendencijos vyravimą ir žvelgimą į praeitį, tikėtina, kad artimiausiu metu sulauksime disko stiliaus atgimimo.  Šiemet dominuoja ryškūs neono ir brangakmenių tonai, geometriniai raštai, žalvaris, stiklas, veidrodžiai ir kiti atspindintys paviršiai. 80-ieji grįžta su šiuolaikiškumo prieskoniu. Bene ryškiausias neono panaudojimo pavyzdys – naujausia Versace baldų kolekcija.

„Salone del Mobile“ parodos apžvalga: naujam gyvenimui prikelta Art Deco dvasia

SPALVOS

Beveik visose ekspozicijose vyravęs aspektas – spalvų gausa. Stendai mirgėjo tiek nuo dar pernai metais buvusių populiarių spalvų, tiek nuo šių metų tonų ir atspalvių. Pernai pasisekimo sulaukusi oranžinė spalva, panašu, iš interjero neketina pasitraukti ir šiemet. Dominavo įvairiausi atspaviai, ryški mangų, švelnesnė koralų spalvos. Įdomu ir tai, kad svetainės baldai bei apdailos priemonės žiba išskirtine flamingo spalva. Pilka, balta, smėlio ir rusva – tai spalvos, kurios tikriausiai niekada neišeis iš mados. 

Ypatingai ši tendencija pastebima miegamojo baldų kolekcijose: pernai buvo populiaru naudoti intensyvias spalvas, o šiemet daugiau dizainerių kūrė neutralių spalvų baldus. Taip pat šių metų mugėje dominavo ir žalia spalva – ramesnė ir jaukesnė nei oranžinė, tačiau dažnai su pastarąja derinama. Mėtų, šalavijų ir samanų atspalviai figūravo ir vidaus, ir lauko baldų bei dekoro elementų spalvų paletėje. Juoda spalva išlieka madinga – ypač madinga antracito, tabako tonai, kurie gali būti derinami su tamsia mediena (pvz.: riešutmedžiu).

MARMURAS, MEDIS ir METALAS (šlifuotas varis, žalvaris)
Metalai: šlifuoti metalai, perforuotos, ažūrinės bei smulkių grandinėlių pertvaros sluoksniuojamos, iš jų kuriamos lengvos, tačiau tvirtos erdvinės skulptūros. Šių metų parodoje medis pristatytas naujoje šviesoje – buvo eksperimentuojama su formomis, gamybos procesais ir pritaikymu. Medis atgimė su inkrustacijomis, netikėtų spalvų, naudojamas kaip sienų apdaila.
Parodoje taip pat atsispindėjo vis didėjantis marmuro populiarumas. Populiariausiųjų sąrašo viršūnės nepalieka įvairių tonų Terazzo plytelės. Labia ryškus gėlėtų raštų ir tekstūrų dominavimas, bet kuriam interjerui suteikiantis gyvumo bei ramybės. Tai gali būti akcentinės pagalvėlės, tapetai, patalynė ir pan.

NATŪRALIOS MEDŽIAGOS IR RANKŲ DARBAS
Nemažai gamintojų (Nilufar Depot, Molteni & C, Ceccotti Collezioni) eksponuoja neapdirbtas skulptūras ir baldus, pagamintus iš medžio, keramikos, marmuro ar travertino. Tai tampa savotiška atsvara prabangiems baldams. Robotų ir technologijų valdomame pasaulyje jaučiame nostalgiją tikrumui ir tam, ką galima sukurti rankomis.

DĖMESYS LAUKO BALDAMS
Mums yra įprasta matyti pintus lauko baldus, tačiau pastaruoju metu jie vis labiau panašėja į vidaus baldus. Sofos, aptrauktos gobelenu, prabangia oda, su aukso ar chromo metalo spalvos detalėmis ir pan. Gamintojai siūlo atsisakyti kietų plastikinių daiktų ir ieškoti daugiau komforto.

BIOFILIJA
Tai įkūnija žmogaus ir gamtos santarvę, poreikį kurti ryšį su gamta, patirti save kaip jos dalį. Tokie natūralūs organiški elementai kaip medis ar akmuo, dienos šviesa ir dideli augalai primena mums už namų sienų esančią gamtą, tarytum įsileidžia ją į interjerą. Dekoruose ir tapetuose taip pat matome gėlių raštus, o kai kurių gamintojų stendai net priminė vešlias džiungles. 

SIENŲ DEKORAS
Sienos dekoruojamos labai didelėmis medžio, metalo ar stiklo plokštėmis. Tai atrodo tarsi meno kūriniai. Didelis dėmesys skiriamas dekoratyvumui.

„Salone del Mobile“ parodos apžvalga: naujam gyvenimui prikelta Art Deco dvasia

Naujausi mūsų projektai ir aktualiausios namų interjero tendencijos – jūsų el. pašto dėžutėje!

Įveskite teisingą elektroninio pašto adresą.