Užuolaidos

Pagrindinė užuolaidų funkcija yra sulaikyti natūralią šviesą, sklindančią į namus pro langus. Bet nereikia pamiršti ir dar vienos – estetinės – langų tekstilės funkcijos. Užuolaidos yra tas dizaino elementas, kuri kambario vaizdą gali pakeisti iš esmės. Todėl tai puikus įrankis interjero specialistų rankose.

Užuolaidos interjere

Dizaineriai šiandien gali pasiūlyti galybę įvairiausių audinių, kurių skiriasi spalvos, raštai, tekstūra, storis ir pan. Pats audinys, užuolaidų kabinimo, jų surišimo būdas suteikia neaprėpiamą daugybę kelių, kaip dekoruoti patalpas. Šiandien itin populiarios užuolaidos su augalų, egzotiniais motyvais, geometrinėmis formomis, paauksuotais elementais. Priklausomai nuo to, koks interjeras vyrauja namuose dizaineriai profesionaliai parinks, koks užuolaidų stilius tiks idealiausiai. Sudomino įgyvendintų projektų nuotraukos? Aktualios išskirtinės idėjos, drąsus dizainas, mūsų dizainerių paslaugos ir jų kaina? Tuomet susisiekite!

Užuolaidos interjere užtraukiamas
Užuolaidos interjere pilkos
Užuolaidos interjere auksinės su juodu atspalviu
Užuolaidos interjere rudos
Užuolaidos interjere prabangios
Užuolaidos interjere ilgos
Užuolaidos interjere koridoriuje
Užuolaidos interjere miegamajame
Užuolaidos interjere spalvotos

Interjero subtilybės

Užuolaidos interjere - ką reikia žinoti?

Užuolaidų funkcionalumas

Seniau namuose užuolaidų vaidmuo buvo vienas – sulaikyti natūralią šviesą iš lauko, suteikti privatumo. Dizainas buvo gerokai antraeilis dalykas. Tačiau šiandieninės tendencijos kitokios – šiandien užuolaidų funkcionalumas ir reprezentatyvumas žengia koja kojon, todėl dizainerių užduotis yra parinkti tokius audinius, spalvas, raštus ir tekstūrą, kad šis tekstilės gaminys tobulai įsilietų į kambario interjerą, sustiprintų kuriamo stiliaus įvaizdį ir drauge išsklaidytų šviesą, leistų jai daugiau ar mažiau pasklisti po patalpą, taip pat suteiktų privatumo ir galimybę mėgautis jaukia prietema tada, kai nenorime į  namus įsileisti šviesos.

Tik tiek tereikia kardinaliems pokyčiams

Daugelis nustemba realiai pamatę, kaip kambario vaizdą gali pakeisti, regis, paprastas pokytis – kitas užuolaidų audinys, kitoks kritimas ar kabinimo tipas, kita spalva ar raštas. Tai išskirtinis įrankis dizainerių rankose, leidžiantis kurti ir realizuoti pačias įmantriausias idėjas.

Moderniam interjerui

Nepriekaištingomis klostėmis vilnijančios užuolaidos tinka daugeliui interjerų: klasikiniam, Provanso, tradiciniam, prabangiam ir pan. O štai moderniame dažniau pasirenkamos stilingos romanetės, sustiprinančios minimalizmo įvaizdį ir suteikiančios daugiau praktiškumo.

Vientisumas ar kontrastai?

Užuolaidos gali harmoningai įsilieti į visumą ir atitikti baldų, sienų spalvą (galimi minimalūs skirtumai, tonu ar keliais tonais), o galima rinktis ir priešingą kelią – užuolaidas derinti kontrastingas sienų spalvai, taip jas išryškinant ir paverčiant kambario akcentu. Kontrastas gali būti subtilus, pavyzdžiui, švelniai rožinės užuolaidos baltame fone, prabangus – karališkos mėlynos spalvos užuolaidos šviesių sienų fone ir pan., o taip pat galimi ir ryškūs, nestandartiniai sprendimai.

Kaip užuolaidos krenta?

Pageidautina, jog užuolaidos kristų taisyklingomis, tvarkingomis klostėmis. Jos gali siekti žemę ar dailiai ant jos sugulti. Miegamojo zonai dažnai užuolaidos paliekamos laisvai kabėti, kad būtų paprasta jas uždengti ir atidengti. Svetainės, valgomojo ar kitoms reprezentacinėms patalpoms paprastai pasirenkamas įmantresnis užuolaidų kabinimo tipas, karnizas yra paslepiamas, o pačios užuolaidos dailiai surišamos virvute ar susegamos specialiais segtukais – taip sustiprint prabangos įspūdį.

Užuolaidų raštas

Dažnai prioritetas teikiamas minimalistiniams variantams – tuos tobulai įgyvendina prabangių audinių vienspalvės užuolaidos arba margintos labai subtiliu, neryškiu raštu. Daug klientų simpatijų pelno ir taisyklingomis, tiksliomis linijomis ar geometrinėmis formomis dekoruotos užuolaidos, kurias galima kabinti vienas arba į draugiją vienspalvėms.