Lofto interjeras

Jei gyvenamąją ar darbo zoną įsikūrėte lofte, greičiausiai nesuklysime pasakę, kad dievinate didelę erdvę, paprastumą, funkcionalumą ir modernumą. Visa tai išpildo lofto dizainas, dar papildytas tam tikrais drąsiais sprendimais, suteikiančiais interjerui netikėtumo, dramos ir ekspresijos.

Erdvė, spalvos ir kontrastai

Dizaineriai pasirūpino, jog lofte vyrautų šviesios spalvos, dar labiau optiškai didinančios erdvę. Kur daugiau, jei ne tokioje patalpoje nepriekaištingai derės visiškai skirtingos medžiagos: medis, metalas, akmuo, betonas. Lofto stilius unikalus tuo, jog čia išvysite ir natūraliai grublėtus, nelygius paviršius: betono kolonas, iš plytų sumūrytas sienas ir pan. Nuotraukos atskleidžia dar vieną mūsų lofto stiliaus bruožą – Neo Art Deco elementus. Atsižvelgiant į aukštas lubas ir dideles erdves, čia itin skrupulingai apgalvotas apšvietimo klausimas. Jei domina šis interjeras, mūsų idėjos,  paslaugos kaina, tuomet susisiekite!

Lofto interjeras
Lofto interjeras iš viršaus
Lofto interjeras su balkiais
Lofto interjeras svetainėje
Lofto interjeras vonioje
Lofto interjeras siena

Interjero subtilybės

Lofto interjeras - ką reikia žinoti?

Erdvė

Kalbant apie lofto stilių erdvės nepaminėti tiesiog neįmanoma, nes būtent ji yra vienas kertinių skiriamųjų šio stiliaus bruožų. Dar labiau erdvės pojūtį sustiprina tai, jog šiame būste tikrai mažai pertvarų, o pirma ir antrą aukštus paprastai skiria nepilnos lubos, t. y. antras aukštas įsikuria virš dalies pirmojo, o kitoje dalyje lieka milžiniška erdvė į viršų. Kartais pirmo aukšto patalpa dalijama, norint atskirti kai kurias zonas, pavyzdžiui, drabužinės ar darbo. Tam paprastai naudojamos stiklinės ar stiklo ir metalo pertvaros.

Baldai

Baldai reikalingi kiekviename būste. Neretai jais siekiama užpildyti tuščias zonas patalpoje. Tačiau lofto stiliaus būste to daryti nereikėtų. Nors vietos čia sočiai, tačiau baldų turėtų būti tiek, kiek jų reikia patogiam gyvenimui. Lofto interjeras artimas minimalizmui, t.y. erdvė neperkrauta baldais ir įvairiais aksesuarais, nesibaiminama tuščių sienų ar vieno kito neužpildyto kampo.

Spalvų paletė

Lubų ir sienų apdailos spalvų paletė tikrai nėra gausi – paprastai dominuoja šviesios spalvos: balta, pilkšva, kreminė ir pan. Jos yra fonas baldams, paveikslams ir kitiems aksesuarams. Negana to, šviesios spalvos tik dar labiau sustiprina erdvės pojūtį, o jį užgožti lofte būtų neteisinga. Norintys kontrastų renkasi sodrių, ryškių spalvų baldus, tekstilę ar aksesuarus.

Kokie baldai dera?

Jei kada esate gyvenę kompaktiškame bute, tai žinote tą jausmą, kai norite įsigyti savo svajonių baldus, tačiau negalite to padaryti, nes mažame bute jie tiesiog netilps arba vizualiai dar labiau suspaus ir taip ankštą erdvę. Tai štai – lofte tokios problemos nekils, nes čia laisvai tilps net itin masyvūs baldai – erdvė neribos. Lofte dera tiek minkšti, tiek ir įvairūs kietieji baldai, renkantis galima svarstyti labai plačią spalvų paletę, formas, medžiagas. Dar geriau tai, kad loftas yra puiki erdvė eksperimentuoti su skirtingomis medžiagomis, tad čia galima įkurdinti gobelenu aptrauktą sofą, metalinį staliuką, iš betono išlietą skulptūrą, medines lentynas ir pan. Šioje erdvėje įvairių medžiagų mixas visuomet atrodo labai skoningai ir moderniai.

Šviestuvai

Jie tikrai išraiškingi! Nenuostabu, juk mažytis prie lubų tvirtinamas šviestuvas tokioje erdvėje tarsi „paskęstų“. Negana to, jis neatliktų esminės savo funkcijos – negalėtų užtikrinti pakankamo šviesos srauto tokiai patalpai. Todėl lofto interjere šviestuvai tikrai atkreipia į save dėmesį – jie masyvūs, dideli, kabantys ant ilgų grandinių ar virvių, kurios sudaro dailias kilpas palubėje.

Loftas – tobula vieta kabinti originalius, plataus diametro, ilgus, įmantrius šviestuvus. Tokio tipo jie ne tik įsilieja į lofto erdvę, jos stilistiką, tačiau drauge ir aprūpina šviesa tokį plotą.

Pagrindinei lofto erdvei tikslinga rinktis ne vieną šviestuvą, puikus sprendimas juos išdėstyti skirtinguose aukščiuose.

Langai

Lofte paprastai langai yra panoraminiai ir neretai pasirenkama jų neuždengti. Tačiau priklauso nuo to, į kur jie „žvelgia“. Jei norisi privatumo, galima rinktis romanetes arba užuolaidas. Lofto interjeras priglaudžia visas medžiagas, tad čia puikiai derės tiek medvilnė, tiek linas ar kiti audiniai.