Klasikinis interjeras

Antikos ir Renesanso laikmečių įkvėptas klasikinis interjeras yra vienas populiariausių. Žavi jis elegancija, prabanga, rafinuotu solidumu. Tiesios, simetriškos linijos, išlaikomos nepriekaištingos proporcijos kuria harmoniją ir išryškina tvarkos įspūdį.

Spalvos, formos ir kiti ypatumai

Klasikinio stiliaus spalvų paletė gana plati, bet nesunku pastebėti, jog čia vyrauja šviesios, šiltos spalvos: nuo gelsvos, žalsvos iki įvairių medienos atspalvių. Tiesa, mūsų dizaineriai, siekdami klasikiniam interjerui įpūsti savitumo, subtiliai priderina išskirtinius, ryškesnius akcentus, dėl kurių dizainas įgauna ir modernumo potėpių. Klasikinis stilius neatsiejamas nuo kokybiškų, prabangių medžiagų. Reikšmingas vaidmuo tenka medžiui, taip pat dar daugiau masyvumo suteikiančioms medžiagoms, pavyzdžiui, marmurui. Klasikiniame interjere atsisakoma masinės gamybos baldų ir aksesuarų, o prioritetas teikiamas antikvariniams daiktams, įmantriai dekoruotiems, išraižytiems baldams, kurių kiekvienas turi savo istoriją. Jei domina klasikinio interjero paslaugos, idėjos ir kaina, susisiekite su mumis.

Klasikinis interjeras
Klasikinis interjeras miegamajame
Klasikinis interjeras vonioje
Klasikinis interjeras virtuvėje
Klasikinis interjeras koridoriuje
Klasikinis interjeras prabangiame miegamajame
Klasikinis interjeras vonios kambaryje
Klasikinis interjeras prabangus

Interjero subtilybės

Klasikinio interjero subtilybės

Klasikinis interjeras mažoje, suspaustoje erdvėje tikrai neatsiskleis visu savo žavesiu. Šio stiliaus namuose yra kelias patalpas jungiančių aukštų ir plačių kvadratinių arkų, tik dar labiau sustiprinančių erdvumo pojūtį. Prie to prisideda ir veidrodiniai rėmai, veidrodžiai, stiklo paviršiai (pavyzdžiui, stiklines dureles turinčios komodos ar kiti baldai).

Prabangūs audiniai

Žvilgantys, prabangūs, tvirti, puošnūs – tai epitetai, idealiai tinkantys klasikinio stiliaus baldų gobelenams, užuolaidoms ar kitai namų tekstilei. Tokiame interjere dažnai išvysite nuostabaus grožio aksomą ar iš pirmo žvilgsnio gležną, tačiau itin tvirtą ir elegantišką šilką, natūralumu spinduliuojantį liną, medvilnę. Nuo gobelenų baldams iki užuolaidų, lovos užtiesalų bei pagalvėlių – visur vyrauja tik prabangūs ir aukštus kokybės standartus atitinkantys audiniai.

Spalvos: harmonijos ir kontrastų dermė

Klasikinio stiliaus interjere dažiau išvysite pastelinių atspalvių sienas ir sodresnių spalvų baldus. Tiek šilti pasteliniai atspalviai, tiek šiltos medienos, žemės spalvos kuria harmoniją ir darną. Tačiau skirtingi klientų poreikiai skatina ieškoti ir kitokių sprendimų, bet drauge nenukrypti nuo šio stiliaus tendencijų. Norintiems tamsesnės sienų apdailos paletės dizaineriai siūlo subtiliai kontrastuojančias baltas lubas.

Klasika ir modernumas – ką gauname?

Vis dažniau savo vietą klasikiniame interjere randa ir pilka spalva. Ja ypač žavisi tie, kurie nori realizuoti modernios klasikos idėjas. Pilkšvi atspalviai įrodo, jog klasikinis interjero stilius savo žavesio ir įspūdingumo nepraranda net tada, jei pasitelkiamos modernesnės idėjos.

Tiesa, klasikinį stilių perpynus su moderniu verta atsisakyti kai kurių klasikai būdingų tendencijų, pavyzdžiui, tobulai krintančias prabangaus audinio užuolaidas pakeisti lengvumo įspūdį kuriančiomis stilingomis romanetėmis.

Šiame kontekste verta pakalbėti ir apie grindų dangą. Ne paslaptis, kad klasikinį stilių neretai galime identifikuoti iš grindų – dažnu atveju vyrauja medis, taip pat marmuras, akmuo. Tačiau įliejus modernių štrichų galima pasirinkti ir minkštą kilimą ar kiliminę dangą. Toks sprendimas populiarus miegamuosiuose, vaikų kambariuose.

Nepaslepiamas tikslumas

Vonios, miegamojo, svetainės ar bet kurioje kitoje klasikiniu stiliumi įrengtoje patalpoje neįmanoma nepastebėti simetrijos, tikslumo, linijų aiškumo. Viskas taip preciziška ir stilinga... Nors neretai pasirenkami grakštūs, įmantresni, raižyti baldai, tačiau jie proporcingi, taisyklingų geometrinių formų. Apskritai, geometrija yra vienas iš ryškesnių klasikinio stiliaus bruožų, atsispindintis tiek balduose, jų išdėstyme, tiek audiniuose, dekoro elementuose.

Simetrijai verta skirti atskirą dėmesį. Būtent dėl jos dažname klasikinio stiliaus interjere išvysite du fotelius, du toršerus, dvi knygų lentynas, dvi indaujas ir pan.

Ne tik medis...

Viena iš klasikinio stiliaus ašių yra medis – mediniai baldai, grindys, kiti interjero elementai čia vaidina reikšmingą vaidmenį. Bet kai kuriose patalpose medis užleidžia vietą kitoms prabangioms medžiagoms. Pavyzdžiui, dažname klasikinio stiliaus vonios kambaryje išvysime marmuro solidumą.

Kalbant apie klasikinį stilių, tai būtinai paminėtume balansą, precizišką tvarką, kokybę, harmoniją. Nors mena senus laikus, šis stilius nestovi vietoje, o kinta, atsižvelgiant į laikmetį, kuriame realizuojamas. Štai kodėl šiandien itin populiarus klasikos ir modernaus stilių duetas.